PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114866}

Dom woskowych ciał

House of Wax
5,4 70 923
oceny
5,4 10 1 70923
4,9 7
ocen krytyków
Dom woskowych ciał
powrót do forum filmu Dom woskowych ciał

Bdb film, zasługuje na ocenę co najmniej 8. Świetny pomysł, świetnie dobrani aktorzy (bardzo popularni w tamtym czasie), świetna ich gra, ujęcia, klimat, realizacja, wywoływane napięcie u widza.

Ale, 2 kwestie.
1. Skoro całe miasto było wymarłe, skąd mieli pieniądze na opłacenie rachunków za elektryczność? W jaki sposób ją generowali? Nie jest to ukazane. Jeden (ten trzeci brat) miał powiedzmy pracę – zbieranie truchła zwierząt z ulic, ale to raczej tzw. minimalna krajowa i chyba by nie wystarczyła na opłacenie rachunków za całe miasto – oświetlenia itd., no i ich ‘potrzeb’ – obsługi maszyn do natrysku wosku, czy paliwa. Poza tym każda z osób zmarłych miała znajomych, rodzinę, formalne umowy, zobowiązania itd., więc niemożliwe że całe miasto, ot tak tylu ludzi wymarło bez żadnych konsekwencji w postaci doszukiwania przez rodzinę, służby, czy egzekucji niespłaconych zobowiązań (opłaty, podatki). Czy choćby ktoś się zainteresował rozwożąc np. pocztę? Hę?
2. Druga kwestia – w jaki sposób zlikwidowali całe miasto ludzi? Rozumiem, że likwiduje się poszczególną jednostkę, ale na zabicie wszystkich potrzeba wiele czasu, poza tym gdy znika jedna, inni zadają pytania itd. No i tu jest ukazane u młodych, że jak ginie ktoś, od razu jest woskowany i dołączany do kolekcji. Więc w jaki sposób byli dołączani np. ci wszyscy ludzie pozostali w kościele? Musieli by zabić wszystkich naraz i wystawić na pokaz wszystkich? W jaki sposób?

Niestety, daję 4/10, czyli ‘ujdzie’, no bo ujdzie. Fajnie się ogląda. Tylko że potem pojawiają się u niektórych pewne pytania ..

ocenił(a) film na 6
MILF_06

Wiesz to tylko zmyslony thriller- horror i sie zdarzaja rozne dziwne rzeczy i nierealne jak chocby niezniszczalny czarny charakter. Niby wyjasnili ze miasto bylo opuszczone i nawet juz na mapie go nie bylo. Nie przekonuje mnie to. Nie wiem jak jest w Stanach z tymi opuszczonymi miastami a ponoc troche ich jest takie wlasnie male miasteczka ale mysle ze wylaczaja tam wszystko gaz, prad. Moze jakos w inny sposob mieli dwoje zasilanie ale to kosztuje. I to nie malo. Kazdego kto przyjechal do miasteczka mordowano. Jednak wlasnie dziwne ze nikt ich nie szukal. Albo i szukal ale mie trafil do tego miejsca a jak trafil tez przepadal bez wiesci. W sumie gosciom w teksanskiej masakrze sie udawalo przez lata to czemu nie tutaj? :P. W sumie nie jest powiedziane ze ci ludzie to sami mieszkancy miasteczka. Wiekszosc mieszkancow wyjechala pewnie po upadku cukrowni. To mogli byc ludzie ktorzy przypadkiem przejezdzali badz chcieli zobaczyc dom z wosku. Moze ta starsza pani z okna byla mieszkanka no i nie miala szans z bracmi. Najbardziej nieprawdopodobne to i tak byla koncowka bo by na pewno nie wyszli calo i jeszcze bez poparzen

ocenił(a) film na 6
Penelope261988

A kase mogli miec w sumie ze spadku bo jednak rodzice lekarze, mogli latami zebrac spora sume. Zarabiali tez na wejsciach do domu z wosku. Mieli slawe, byli w gazetach. Ojciec blizniat ryzykowal skomplikowanymi,innowacyjnymi operacjami ktore tez sporo kosztuja. Mogli miec swoja klinike. Mogli miec z dziada pradziada spory majatek ale mieszkac skromnie bo tak lubili. To zawsze mozna jakos wyjasnic. A brat Vincenta mogl gdzies indziej pracowac, dojezdzac do jakiegos najblizszego miasta.

ocenił(a) film na 4
Penelope261988

Hej, generalnie wiem, że filmy to ma być rozrywka. No i to była, całkiem niezła jak dla mnie. Może za bardzo wnikałem i analizowałem pisząc wtedy pewne rzeczy, a to nie ma sensu. Przecież jakby tak analizować wszystko i każdy film, to mało co by miało sens i chyba nie o to w tym chodzi. Tu akurat tego danego dnia po seansie takie myśli mnie naszły, a film sam w sobie bardzo dobrze zrealizowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones