PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119900}

Gabinet figur woskowych

House of Wax
6,7 1 903
oceny
6,7 10 1 1903
6,3 3
oceny krytyków
Gabinet figur woskowych
powrót do forum filmu Gabinet figur woskowych

Jak w temacie. Co sądzicie o tym filmie w kontekście pozostałych wariacji na ten temat? Jakie różnice, jakie podobieństwa, które wersje lepsze...

Khaosth

Nie wątpię, która wersja zostanie tu najbardziej zjechana, więc niejako stanę w jej obronie. ;)

Tej wersji, z '53 roku, raczej nie uznałbym za horror. Jest to dla mnie taki horror, jak na przykład z "Człowieka Ciemności" - zwyczajny film sensacyjny z dodatkiem fantastyki rodem z horrorów, ale nie użytej do straszenia widza. "Gabinet ..." '53 to bardziej kryminał, w którym tej fantastyki jest wyjątkowo mało. Film był dla mnie za spokojny, ale jednak w końcówce wzbudził we mnie napięcie.

Wersja ad. 2005. :) Tyle złego o niej słyszałem, że jej zwyczajność mnie pozytywnie zaskoczyła. Tym razem już nie ma kryminału, a jedynie taki survival - są maniakalni mordercy i nie ma dokąd uciec. Film jest w zamyśle straszakiem, który nie pozwala sobie na luźniejsze momenty. Podobał mi się też finał z tym pomysłem na dom, który teraz wydaje mi się takim hołdem, ukłonem wobec starszego brata. Nie jest to typ horroru, który lubię, ale źle moim zdaniem nie było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones